Duminica Tuturor Sfintilor

Data : 12 Iunie 2014

Duminica Tuturor Sfintilor

In aceasta zi, Duminica intai dupa Rusalii, praznuim praznicul Tuturor Sfintilor, celor de pretutindeni, din toata lumea, din Asia, Libia si Europa, de la Miazanoapte si de la Miazazi.

Mii de tineri isi pastreaza astazi fecioria pana la casatorie

Data : 12 Iunie 2014

Mii de tineri isi pastreaza astazi fecioria pana la casatorie

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, Str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, va invita sa luati parte la Seara Duhovniceasca, in care va avea loc prezentarea cartii cu tema: "Mii de tineri isi pastreaza

Taina Pocaintei si pregatirea launtrica pentru aceasta

Data : 04 Iunie 2014

Taina Pocaintei si pregatirea launtrica pentru aceasta

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, Str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, va invita sa luati parte la Seara Duhovniceasca cu tema: "Taina Pocaintei si pregatirea launtrica pentru aceasta".

Mosii de vara

Data : 02 Iunie 2014

Mosii de vara

Mosii de vara pe care-i praznuim in aceasta sambata, preced sarbatoarea Rusaliilor, implinirea a cincizeci de zile de la Pasti, atunci cand Biserica Ortodoxa sarbatoreste Pogorarea Sfantului Duh.

Inaltarea Domnului

Data : 26 Mai 2014

Inaltarea Domnului

Inaltarea Domnului (numita in popor si Ispas) este unul dintre cele douasprezece mari praznice imparatesti ale Bisericii Ortodoxe si se sarbatoreste intotdeauna in joia din saptamana a sasea dupa Pasti, adica la patruzeci de zile dupa Inviere.

Seara Duhovniceasca cu tema: Rolul terapeutic al pildelor

Data : 23 Mai 2014

Seara Duhovniceasca cu tema: Rolul terapeutic al pildelor

Parohia Sf. Cuv. Antonie cel Mare din cartierul bucurestean Titan, Str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, va invita sa luati parte la Seara Duhovniceasca cu tema: Rolul terapeutic al pildelor. Intalnirea va avea loc in ziua de luni - 26.05