Mii de tineri isi pastreaza astazi fecioria pana la casatorie

Adaugat : 12 Iunie 2014

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, Str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, va invita sa luati parte la Seara Duhovniceasca, in care va avea loc prezentarea cartii cu tema: "Mii de tineri isi pastreaza astazi fecioria pana la casatorie".

Intalnirea va avea loc in ziua de luni - 16.06.2014, orele 19,00, la biserica mai sus mentionata.

Invitatul din cadrul acestei manifestari este domnul Claudiu Balan - Presedintele Asociatiei "Ortodoxia Tinerilor" din Bucuresti.

Dupa cum puteti observa seria intalnirilor duhovnicesti organizate de Parohia noastra continua, cu alti invitati si alte subiecte, mult folositoare noua, tuturor participantilor, care avem ocazia supunerii acestor teme spirituale, unei vii si eficiente dezbateri, prin realizarea si articularea unui dialog sincer, consistent si pertinent...

Prin urmare, va asteptam pe toti, cu multa bucurie, la aceste manifestari, organizate, din suflet si cu mult suflet, caci prezenta dumneavoastra ne confera indiciul si ne da raspunsul ca ceea ce organizam este bine venit sau nu...

Acest mesaj poate fi transmis mai departe, spre a fi informate si pentru a participa si alte persoane interesate...


Doamne ajuta! Cu aleasa pretuire, in numele Comitetului Organizatoric, Stelian Gombos.