Activitati din luna septembrie 2012
Pelerinaj

Adaugat : 09 Decembrie 2014

19 şi 21 Septembrie 2012

Am mediatizat aducerea moaştelor Sf. Antonie de la Iezeru la parohia noastră prin posturile Radio şi Tv Trinitas.

20 Septembrie 2012

Am fost plecaţi în pelerinaj, în jud. Vâlcea, împreună cu 70 de enoriaşi ai parohiei pentru a aduce la biserica noastră până pe 28 septembrie,  moaştele Sf. Antonie de la Iezeru. Pe drum am poposit şi la Mănăstirea Sărăcineşti unde Sf. Antonie a fost tuns în monahism. La mănăstirea Iezeru am urcat la peştera unde a vieţuit Sfântul unde am săvârşit slujba  Acatistului Sf. Antonie.

24 Septembrie 2012

Am participat la examenul de selectionare în vederea ocupării unui post de preot vacant în Bucureşti.

28 - 29 Septembrie 2012

Am dus moaştele Sf. Antonie înapoi la mănăstirea Iezeru împreună cu 12 tineri din parohia noastră. Am mai vizitat şi următoarele mănăstiri: Sărăcineşti, Pahomie, Pătrunsa, Jgheaburi, Arnota, Bistriţa.