Activitati din luna martie 2012
Tineri daruind
Tineri la centru de copii
Corul Tronos
Conferinta Danion

Adaugat : 09 Decembrie 2014

4 Martie 2012

Am plecat impreună cu 30 de tineri din cadrul proiectelor catehetice pentru copii şi tineri, desfăşurate de parohia noastră la Azilul de Bătrâni de la Ciolpani şi la Centrul pentru Copii cu Dezabilităţi Sf. Andrei din Ploieşti, Jud. Prahova, cu ajutoare în valore de 3.000 lei reprezentând produse alimentare, de curăţenie, pampersi şi îmbrăcăminte.

11 Martie 2012

Am organizat o conferinţă având ca invitat pe Danion Vasile tema fiind - Tinerii şi problemele lor.

18 Martie 2012

Am avut o acţiune de ajutorare a familiilor sărace şi a persoanelor singure şi bolnave

23 Martie 2012

Am plecat impreună cu 20 de tineri din cadrul proiectelor catehetice pentru copii şi tineri, desfăşurate de parohia noastră la Asociatia Sf. Sava Buzău cu ajutoare în valore de 3.000 lei reprezentând produse alimentare, de curăţenie, îmbrăcăminte, mobilier şi un pian cu coadă (sponsorizare) în valoare de 4.000 euro.

20 Martie 2012

Am organizat în scop caritativ un concert de muzică psaltică având ca invitaţi pe Bucă Mihai Protopsaltul Catedralei Patriarhale, Pr. Porfirie de la Mănăstirea Crasna, jud. Prahova

31 Martie 2012

Am plecat in pelerinaj la mănăstirile Ghighiu, Zamfira şi Crasna unde mulţi dintre tineri ce nu aveau un duhovnic s-au spovedit.