Activitati din luna iunie 2012
Tineri la Busteni

Adaugat : 09 Decembrie 2014

3 Iunie 2012

Duminică am fost invitaţi la parohia Şerban Vodă, împreună cu tinerii din proiectul catehetic al parohiei noastre, la o cateheză susţinută de P.C. părinte protopop Dinu Pompiliu.

15 – 16 Iunie 2012

Am organizat o excursie-pelerinaj împreună cu 21 de tineri  din proiectelor catehetice Hristos Împărtăşit Copiilor şi Contribuţia Bisericii la Formarea Tinerei Generaţii la Buşteni. Am fost cazaţi la mănăstirea Sf. Treime şi am plecat pe un traseu montan Buşteni Teleferic – Jepii Mici – Cabana Caraiman – Crucea de pe Caraiman – Cabana Caraiman – Piatra Arsă – Jepii Mari – Buşteni. Am mers la Mănăstirea Caraiman unde am luat cina, iar a doua zi am plecat pe Valea Cerbului şi am făcut împreună un grătar cu păstrăv şi ciuperci şi apoi am făcut o cateheză cu părintele Petrovici Marian.