Activitati din luna februarie 2012
Tineri la teatru
Tinerii si sahul

Adaugat : 09 Decembrie 2014

În fiecare zi de marţi după Sf. Maslu am facut repetiţii cu tinerii pentru a invăţa cântările Sf. Liturghii.

9 Februarie 2012

Am mers la Teatru National si am vazut piesa DINEU CU PROSTI  scrisa de Francis Veber, în regia lui Ion Caramitru, cu Horatiu Mălăele, Şerban Ionescu şi Medeea Marinescu, împreuna cu 20 de tineri din cadrul proiectului catehetic.

12 si 19 februarie 2012

Campionat de Şah organizat în trapeza parohiei, de tânărul Ologeanu Andrei membru al proiectului catehetic pt. tineret Contribuţia Bisericii la formarea tinereii generaţii sub îndrumarea diac. Suiugan Marius Fănel campionat la care au participat  28 de credincioşi de toate vârstele.

26 Februarie 2012

Am organizat un Targ de Caritate cu ocazia participarii copiilor de la proiectul catehetic Hristos Impartasit copiilor prin care vom atrage fonduri pentru activitatile caritabile ale parohiei copii facand prajituri sucuri naturale martisoare si bratari. Copii au fost sustinut de catre tinerii bisericii minipro-iectul numindu-se Un zambet incalzeste inima.