Telegrama de condoleante...

Adaugat : 09 Ianuarie 2015

Conducerea Parohiei "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, Adunarea Parohiala, Consiliul si Comitetul Parohial, anunta cu mult regret si profunda tristete, mutarea la Vesnicele Lacasuri a Domnului Mircea Ionescu, in varsta de 65 de ani, Consilier Parohial (in al doilea mandat) al Bisericii noastre...

A plecat dintre noi in ziua Marelui Prasnic al Bobotezei - marti - 06.01.2015, iar incepand de astazi - miercuri - 07.01.2015, orele 13,00 trupul sau neinsufletit va fi depus in Biserica noastra, iar maine - joi - 08.01.2015, orele 13,00 va avea loc Slujba Prohodirii Domnului Mircea Ionescu - un om cuminte, echilibrat, cu mult bun simt, cu frica de Dumnezeu si respect fata de aproapele, cu multa dragoste, seriozitate si daruire fata Biserica lui Dumnezeu Cea Sfanta!...

Asadar, toti cunoscutii, rudele, colegii, vecinii si apropiatii, pot veni, incepand de astazi, de la pranz, sa-i aduca un gand pios, de respect si recunostinta, precum si o rugaciune, o lacrima si o floare, la capataiul sau, in incinta Bisericii noastre, pe care a servit-o si a slujit-o cu multa abnegatie, respect si pretuire, fata de cele Vesnice si Sfinte!...

Prin urmare, acum la ceasul vremelnicei despartiri de Domnul Mircea Ionescu, cu totii - Preoti, Membrii ai Adunarii Parohiale, ai Comitetului si Consiliului Parohial, credinciosi, cunoscuti, rude, vecini, colegi si prieteni, ne rugam lui Dumnezeu - Preabunul si Preamilostivul, ca Sufletul Adormitului Robului Sau Mircea sa fie asezat dimpreuna cu dreptii, sfintii si alesii Sai!...


Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca!...

Vesnica sa-i fie amintirea si pomenirea! Amin!...

Sincere condoleante familiei indoliate!...

Cu aleasa compasiune si deosebita solidaritate, Adunarea Parohiala, Consiliul si Comitetul Parohial precum si intreaga Conducere a Bisericii "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" - Titan - Bucuresti...