Targ de caritate

Adaugat : 21 Februarie 2014

Parohia „Sfantul Antonie cel Mare” - Titan din Capitala organizeaza duminica, 23 februarie 2014, un targ de caritate pentru ajutorarea celor aflati in nevoi. Evenimentul se va desfasura in curtea bisericii, dupa Sfanta Liturghie.

„Targul este pregatit de catre tinerii bisericii noastre care participa in mod activ la un proiect catehetic intitulat Contributia Bisericii la formarea tinerei generatii. Aceasta este cea de-a treia editie a targului. Titlul targului trimite la culcare un copil intr-un patut moale, prin urmare toate fondurile stranse la acest targ sunt destinate pentru un campus din judetul Buzau, la Bisoca. Tinerii vor pregati la acest targ martisoare, felicitari si dulciuri pregatite in casa”, a declarat pentru Trinitas Tv  Pr. Marius Suiugan, Biserica „Sfantul Antonie cel Mare” - Titan, Bucuresti.

Parohia „Sfantul Antonie cel Mare” - Titan organizeaza frecvent actiuni social-filantropice avand in atentie mai multe categorii de beneficiari.

Fondurile stranse in urma organizarii targului caritabil de anul trecut au fost destinate unui azil de batrani.

Sursa: basilica.ro