Stimate Domnule Avocat Daniel Ionascu

Adaugat : 20 Ianuarie 2015

Stimate Domnule Avocat Daniel Ionascu,

Conducerea Parohiei "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, Str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, in frunte cu Preotul ei Paroh in persoana Parintelui Daniel Goga, va multumeste si va felicita in mod deosebit pentru interventia substantiala si prestatia prompta, avizata si competenta, in mai multe randuri, in cadrul emisiunii "Rai da Buni" de pe postul de Televiziune Antena Star, realizata si moderata de catre domnul Mihai Morar (pe care, de asemenea, il felicitam si gratulam in mod deosebit), cu privire la existenta si activitatea unei asa numite "biserici", amenajata intr-un garaj (in zona Str. Theodor Pallady - Mizil), si condusa de catre numitul Emilian Caruntu - fostul ieromonah Onufrie!...

Am apreciat, si cu aceasta ocazie, calitatea dumneavoastra profesionala, ireprosabila, de bun slujitor al Justitiei si, in acelasi timp, al Bisericii, in dubla calitate pe care o aveti, aceea de avocat si teolog!...

Tinem sa va precizam faptul ca Biserica si comunitatea noastra parohiala s-a detasat si, mai mult, se dezice in mod concret, ferm si public, de actiunile acestui individ, care nu este altceva si altcineva decat un eretic si un impostor, caterisit, pe buna dreptate, de catre Biserica Ortodoxa Romana, in cursul anului trecut - 2014!...

Tocmai de aceea, contributia si interventia domniei voastre, in vederea clarificarii acestui caz, pentru a nu-i dezinforma si induce in eroare, pe cetatenii si credinciosii nostri, altfel bine intentionati, este una extrem de benefica, consistenta si determinanta sau decisiva!...

In concluzie si incheiere, Stimate Domnule Daniel Ionascu, noi va felicitam, inca o data, in mod deosebit, pentru intreaga dumneavoastra activitate, realizata in slujba si spre binele Bisericii, asigurandu-va de toata aprecierea si admiratia noastra, dorindu-va sa aveti parte, in continuare, de multa putere de munca, mult succes, mult spor si multe impliniri duhovnicesti, toate insotite de un sincer si calduros "La Multi si Fericiti Ani!"!...

Doamne ajuta!

Bucuresti - 20.01.2015

Cu aleasa pretuire si deosebita consideratie,
in numele conducerii parohiei mai sus mentionate, Stelian Gombos.