Sincera, duhovniceasca si binecuvantata initiativa

Adaugat : 15 Octombrie 2015

Sincera, duhovniceasca si binecuvantata initiativa...

Pentru ca ne aflam in Anul Comemorativ - Omagial inchinat Marilor Parinti de Suflete si Pastori Spirituali sau Duhovnicesti, ne-am gandit si hotarat ca in cadrul si la nivelul comunitatii noastre parohiale - ai carei Ocrotitori Spirituali si Duhovnicesti sun Sfintii: Nicolae al Mirelor Lichiei, Antonie cel Mare si Antonie de la Iezerul Valcii, sa organizam, sa realizam si sa oficiem Slujba Pomenirii sau a Parastasului pentru iertarea pacatelor si asezarea lor cu dreptii si cu alesii lui Dumnezeu, a tuturor Marilor Parinti Duhovnicesti ai Poporului nostru Stramosesc si Neamului nostru Romanesc, trecuti la vesnicele lacasuri si mutati in viata cea netrecatoare si fara de sfarsit!...

Acest eveniment si moment sacramental - liturgic dorim a fi celebrat in ziua de pomenire a mortilor, din aceasta toamna, adica in ziua de 07.11.2015, orele 09,00, dupa savarsirea Sfintei si Dumnezeiestii Liturghii, cand va avea loc slujba de pomenire a tuturor repausatilor nostri!...

Prin urmare, va asteptam pe toti cei care aveti evlavie, admiratie, pretuire si recunostinta fata de Marii nostri Parinti Sufletesti, sa ne fiti atunci impreuna partasi acestei actiuni si activitati, comemorative, omagiale si, mai ales, spirituale si duhovnicesti!...

Acest mesaj poate fi transmis mai departe, spre a fi informate si pentru a participa si alte persoane interesate...

Dumnezeu sa ne ajute, in continuare, tuturor, in tot lucrul cel bun! Amin!...

Cu aleasa pretuire, in numele Comitetului Organizatoric, Dr. Stelian Gombos.