Seara Duhovniceasca cu tema: Sensul pedagogic al suferintei

Adaugat : 12 Mai 2014

Hristos a Inviat!

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, Str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, va invita sa luati parte la Seara Duhovniceasca cu tema: "Sensul pedagogic al suferintei".

Intalnirea va avea loc in ziua de luni - 12.05.2014, orele 19,00, la biserica mai sus mentionata.

Invitatul din cadrul acestei manifestari este Parintele Profesor Vasile Cretu - Slujitor la Biserica "Sf. Ilie" - Gorgani din Bucuresti.

Dupa cum puteti observa seria intalnirilor duhovnicesti organizate de Parohia noastra continua, cu alti invitati si alte subiecte, mult folositoare noua, tuturor participantilor, care avem ocazia supunerii acestor teme spirituale, unei vii si eficiente dezbateri, prin realizarea si articularea unui dialog sincer, consistent si pertinent...

Prin urmare, va asteptam pe toti, cu multa bucurie, la aceste manifestari, organizate, din suflet si cu mult suflet, caci prezenta dumneavoastra ne confera indiciul si ne da raspunsul ca ceea ce organizam este bine venit sau nu...

Acest mesaj poate fi transmis mai departe, spre a fi informati si pentru a participa si alte persoane interesate...

Doamne ajuta! Cu aleasa pretuire, in numele Comitetului Organizatoric, Stelian Gombos.