Seara duhovniceasca cu parintele profesor Silviu Tudose

Adaugat : 30 Martie 2015

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, are deosebita placere de a va invita la o (noua) seara duhovniceasca...

Evenimentul va avea loc in ziua de luni - 30.03.2015, orele 19,00, la biserica mai sus mentionata...

Invitatul acestei manifestari spirituale şi dezbateri cu profund caracter duhovnicesc, ultima din cadrul acestui Sfant si Mare Post al Pastilor, este Parintele Profesor Silviu Tudose - Parohul Bisericii "Sf. Ilie - Gorgani" din Bucuresti, care va vorbi despre "Perioada Triodului - urcuş spre Înviere"

Dupa cum puteti observa, seria intalnirilor si momentelor duhovnicesti organizate de Parohia noastra continua, cu alti invitati si alte subiecte, mult folositoare noua, tuturor participantilor, care avem ocazia supunerii acestor teme spirituale, unei vii si eficiente dezbateri, prin realizarea, angajarea si articularea unui dialog sincer, consistent si pertinent...

Prin urmare, va asteptam pe toti, cu multa bucurie, la aceste manifestari, organizate, din suflet si cu mult suflet, caci prezenta dumneavoastra ne confera indiciul si ne da raspunsul ca ceea ce organizam este bine venit, mult folositor sau nu...

Acest mesaj poate fi transmis mai departe, spre a fi informate si pentru a participa si alte persoane interesate...


P.S. De asemenea, va invitam, cu multa bucurie, (si) la urmatoarea  manifestare spiritual - duhovniceasca, ce va avea loc dupa Prasnicul Sfintelor Pasti, si se va desfasura în ziua de  luni - 20.04.2015, orele 19,00, cand va avea loc întalnirea cu tema: "Din învaţaturile Sfantului Ioan Gura de Aur despre Pocainta" , avandu-l ca invitat pe Domnul Lect. Univ. Dr. Ion Marian Croitoru - cadru didactic la Facultatea de Teologie Ortodoxa a Universitatii "Valahia" din Targoviste...


Prin urmare, va asteptam, cu multa dragoste si (cu) multa bucurie duhovniceasca, la toate aceste evenimente si manifestari spiritual - duhovnicesti, organizate de catre si in cadrul comunitatii noastre parohiale!...


Doamne ajuta!

Cu aleasa pretuire, in numele Comitetului Organizatoric, Stelian Gombos.