Seara duhovniceasca cu parintele Nectarie Petre - Staretul Manastirii Crasna

Adaugat : 11 Noiembrie 2014

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, Str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, va invita sa luati parte la Seara Duhovniceasca, in cadrul careia va avea loc expunerea cu tema: "Sfanta Taina a Spovedaniei sau Pocaintei în viata Bisericii. Locul, rolul si rostul ei în viata familiei crestine, contemporane, precum şi despre datoria crestinului de a-L marturisi pe Domnul Iisus Hristos - Euharistic, in societatea contemporana, secularizata".


Intalnirea va avea loc in ziua de vineri - 21.11.2014, orele 18,00, la biserica mai sus mentionata.
Invitatul din cadrul acestei manifestari este Parintele Protos. Dr. Nectarie Petre - Staretul Manastirii Crasna - Prahova.

Dupa cum puteti observa seria intalnirilor duhovnicesti organizate de Parohia noastra continua, cu alti invitati si alte subiecte, mult folositoare noua, tuturor participantilor, care avem ocazia supunerii acestor teme spirituale, unei vii si eficiente dezbateri, prin realizarea si articularea unui dialog sincer, consistent si pertinent...

Prin urmare, va asteptam pe toti, cu multa bucurie, la aceste manifestari, organizate, din suflet si cu mult suflet, caci prezenta dumneavoastra ne confera indiciul si ne da raspunsul ca ceea ce organizam este bine venit sau nu...

Acest mesaj poate fi transmis mai departe, spre a fi informate si pentru a participa si alte persoane interesate...


Doamne ajuta! Cu aleasa pretuire, in numele Comitetului Organizatoric, Stelian Gombos