Seara duhovniceasca cu parintele Daniel Barica

Adaugat : 09 Septembrie 2015

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, are deosebita placere de a va invita la o (noua) seara duhovniceasca...

Evenimentul va avea loc in ziua de luni - 28.09.2015, orele 19,00, la biserica mai sus mentionata...

Invitatul acestei manifestari şi dezbateri cu profund caracter duhovnicesc este Parintele Dr. Daniel Barica - Parohul Bisericii "Bunavestire" din Soseaua Giurgiului, sector 4, Bucuresti, care va angaja un dialog/dezbatere "Despre importanta spirituala a pelerinajelor, realizate mai ales in Grecia, Sfantul Munte Athos si Tara Sfanta, precum si rolul sau impactul Sfintilor si Parintilor Duhovnicesti, intalniti si cunoscuti in aceste sfinte locuri"...

Dupa cum puteti observa, seria intalnirilor si momentelor duhovnicesti organizate de Parohia noastra continua, si in acest nou an, cu alti invitati si alte subiecte, mult folositoare noua, tuturor participantilor, care avem ocazia supunerii acestor teme spirituale, unei vii si eficiente dezbateri, prin realizarea si articularea unui dialog sincer, consistent si pertinent...

Asadar, va asteptam pe toti, cu multa bucurie, la aceste manifestari, organizate, din suflet si cu mult suflet, caci prezenta dumneavoastra ne confera indiciul si ne da raspunsul ca ceea ce organizam este bine venit, mult folositor sau nu...

Acest mesaj poate fi transmis mai departe, spre a fi informate si pentru a participa si alte persoane interesate...

Prin urmare, va asteptam, cu multa dragoste si (cu) multa bucurie duhovniceasca, la toate aceste evenimente si manifestari spiritual - duhovnicesti, organizate de catre si in cadrul comunitatii noastre parohiale!...

Doamne ajuta!

Cu aleasa pretuire, in numele Comitetului Organizatoric, Stelian Gombos.