Seara duhovniceasca cu Domnul Lect. Univ. Dr. Ion Marian Croitoru

Adaugat : 14 Aprilie 2015

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, are deosebita placere de a va invita la o (noua) seara duhovniceasca...

Evenimentul va avea loc in ziua de luni - 20.04.2015, orele 19,00, la biserica mai sus mentionata...

Invitatul acestei manifestari spirituale şi dezbateri cu profund caracter duhovnicesc, prima în aceasta binecuvantata perioada bisericeasca postpascala, a Penticostarului, este Domnul Lect. Univ. Dr. Ion Marian Croitoru - cadru didactic la Facultatea de Teologie Ortodoxa a Universitatii "Valahia" din Targoviste, care ne va arata si prezenta "Din învaţaturile Sfantului Ioan Gura de Aur despre Pocainta"...

Dupa cum puteti observa, seria intalnirilor si momentelor duhovnicesti organizate de Parohia noastra continua, cu alti invitati si alte subiecte, mult folositoare noua, tuturor participantilor, care avem ocazia supunerii acestor teme spirituale, unei vii si eficiente dezbateri, prin realizarea, angajarea si articularea unui dialog sincer, consistent si pertinent...

Asadar, va asteptam pe toti, cu multa bucurie, la aceste manifestari, organizate, din suflet si cu mult suflet, caci prezenta dumneavoastra ne confera indiciul si ne da raspunsul ca ceea ce organizam este bine venit, mult folositor sau nu...