Seara duhovniceasca

Adaugat : 03 Martie 2015

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, are deosebita placere de a va invita la o (noua) seara duhovniceasca...

Evenimentul va avea loc in ziua de luni - 09.03.2015, orele 19,00, la biserica mai sus mentionata...

Invitatul acestei manifestari şi dezbateri este domnul Catalin Ion - Preşedintele Agentiei "Lacasuri Ortodoxe" din Bucuresti, care va vorbi despre "Pagina web versus misiunea, propovaduirea si marturisirea parohiei contemporane in contextul civilizatiei seculare si secularizante de astazi" ...

Dupa cum puteti observa, seria intalnirilor si momentelor duhovnicesti organizate de Parohia noastra continua, si in acest nou an, cu alti invitati si alte subiecte, mult folositoare noua, tuturor participantilor, care avem ocazia supunerii acestor teme spirituale, unei vii si eficiente dezbateri, prin realizarea si articularea unui dialog sincer, consistent si pertinent...

Prin urmare, va asteptam pe toti, cu multa bucurie, la aceste manifestari, organizate, din suflet si cu mult suflet, caci prezenta dumneavoastra ne confera indiciul si ne da raspunsul ca ceea ce organizam este bine venit, mult folositor sau nu...


Acest mesaj poate fi transmis mai departe, spre a fi informate si pentru a participa si alte persoane interesate...

 

P.S. Totodata, va invitam, cu multa bucurie, (si) la urmatoarele momente si manifestari spiritual - duhovnicesti, ce vor avea loc in cursul lunii martie, desfasurandu-se in acelasi loc, dupa cum urmeaza:


Luni - 16.03.2015, orele 18,00, va avea loc intalnirea duhovniceasca cu tema: ""Sf. Ioan Gura de Aur - Dascalul Pocaintei si al plansului duhovnicesc", avandu-l ca invitat pe Parintele Profesor Constantin Patuleanu - Parohul Bisericii "Udricani" din Bucuresti...

Luni - 23.03.2015, orele 19,00, va avea loc intalnirea spirituala cu tema: "De ce Biserica are nevoie de tineri si tinerii au nevoie de biserica?", invitat fiind Parintele Profesor Vasile Cretu - Slujitor la Biserica "Sf. Ilie - Gorgani" din Bucuresti...

Luni - 30.03.2015, orele 19,00, va avea loc dialogul duhovnicesc cu tema: ""Despre misiunea, propovaduirea si pastoratia parohiala, urbana, in randul credinciosilor de azi", avandu-l ca invitat pe Parintele Profesor Silviu Tudose - Parohul Bisericii "Sf. Ilie - Gorgani" din Bucuresti...


Prin urmare, va asteptam, cu multa dragoste si (cu) multa bucurie duhovniceasca, la toate aceste evenimente si manifestari spiritual - duhovnicesti, organizate de catre si in cadrul comunitatii noastre parohiale!...


Doamne ajuta!

Cu aleasa pretuire, in numele Comitetului Organizatoric, Stelian Gombos.