Pomelnice si acatiste pentru Sfantul Munte Athos

Adaugat : 20 Aprilie 2015

Hristos a Inviat! Pentru cei doritori si interesati - pomelnice/acatiste pentru Sfantul Munte Athos - Grecia...

Cu ajutorul lui Dumnezeu si cu purtarea de grija a Maicii Domnului nadajduim sa mergem, din nou, in perioada 27.04.2015 - 02.05.2015, un grup de noua persoane, intr-un binecuvantat pelerinaj in Grecia si Sfantul Munte Athos, pelerinaj organizat in cadrul si la nivelul comunitatii noastre parohiale...

Asa cum am procedat si in anii trecuti, vom duce/transmite pomelnicele/acatistele dumneavoastra la Schiturile Athonite, Romanesti - Prodromu, Lacul si Sf. Gheorghe Kapsala...

Prin urmare, cei care doriti acest lucru, va rugam sa aduceti/depuneti pomelnicele dumneavoastra, in plic inchis, la biserica noastra pana, cel tarziu, in data/ziua de duminica - 26.04.2015, orele 13,00!...

Acestea fiind zise, va dorim sa aveti parte, in continuare, de un prasnic luminat si binecuvantat!...

Doamne ajuta!

Cu deosebita consideratie, Stelian Gombos.