Pelerinaj la Manastirea Frasinei, judetul Valcea

Adaugat : 10 Iunie 2015

Aflandu-ne acum in Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel, in cadrul si la nivelul parohiei noastre, doresc sa organizez, din nou, si sa va invit pe cat mai multi credinciosi (barbati) sa participati/sa mergem impreuna intr-un pelerinaj la Manastirea Frasinei, judetul Valcea, asa dupa cum am mai facut si in alte dati!...

Pelerinajul incepe/dureaza din ziua de vineri - 19 iunie 2015 pana sambata - 20 iunie 2015...

Plecarea va fi in dupa amiaza zilei de vineri - 19.06.2015, orele 17,00 de la statia de metrou  1 Decembrie - sectorul III, bulevardul Theodor Pallady...

Prin urmare, in rastimpul de o saptamana, incepand de astazi - 10.06.2015, va rog frumos sa-mi spuneti cine si cate persoane anume vreti sa mergeti in acest pelerinaj, pentru a sti exact de cate masini/locuri avem nevoie, adica pana in data de 17 iunie trebuie sa stim cate persoane vom participa in acest pelerinaj!...

Acolo vom participa la sfintele slujbe nocturne, culminate/incheiate cu Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie, potrivit randuielii monahale athonite!...

Cei care nu pot participa sau alte persoane - credinciosi si credincioase, barbati si femei, pot trimite/transmite acatiste/pomelnice!...

Daca doriti, puteti transmite acest mesaj (si) altor persoane interesate de un astfel de pelerinaj!

Acestea fiind zise, va doresc sa aveti parte, in continuare, de mult spor si alese impliniri duhovnicesti!...

Dumnezeu sa ne ajute si sa ne poarte de grija tuturor, amin!...

Cu aleasa pretuire si deosebita consideratie, Stelian Gombos.