Parastas pentru parintele Teofil Paraian

Adaugat : 26 Octombrie 2016

Sambata - 29.10.2016 se vor implini sapte ani de la nasterea cea cereasca si vesnica a renumitului nostru parinte duhovnicesc - Preacuviosul Parinte Arhim. Teofil Paraian - vietuitor la Manastirea Brancoveanu din localitatea Sambata de Sus, judetul  Brasov. Prin urmare, in aceasta zi de sambata, la orele 8.30, va invitam sa participati, alaturi de comunitatea noastra parohiala, la slujba de pomenire a parastasului, ce va fi oficiata in cinstea distinsului slujitor, sacerdot, propovaduitor, marturisitor si duhovnic al neamului si poporului nostru dreptslavitor crestin!...

Dumnezeu sa-l ierte, sa-l aseze cu dreptii si sa-l numere cu sfintii Sai!..

Vesnica sa-I fie amintirea, evocarea si pomenirea !... Amin !...

Cu deosebita consideratie, in numele comitetului parohial organizatoric,

Stelian Gombos