Jertfa muceniceasca a Sfintilor Martiri Brancoveni

Adaugat : 01 Septembrie 2014

Invitatie...

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, Str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, va invita sa luati parte la Seara Duhovniceasca, in care va avea loc prezentarea cartii cu tema: "Jertfa muceniceasca a Sfintilor Martiri Brancoveni - pilda autentica spre dobandirea demnitatii, curajului si libertatii in Iisus Hristos". 

Intalnirea va avea loc in ziua de luni - 15.09.2014, orele 19,00, la biserica mai sus mentionata.

Invitatul din cadrul acestei manifestari este domnul Costion Nicolescu - Teolog si Cercetator in cadrul Muzeului Taranului Roman (MTR) din Bucuresti.

Dupa cum puteti observa seria intalnirilor duhovnicesti organizate de Parohia noastra continua, cu alti invitati si alte subiecte, mult folositoare noua, tuturor participantilor, care avem ocazia supunerii acestor teme spirituale, unei vii si eficiente dezbateri, prin realizarea si articularea unui dialog sincer, consistent si pertinent...

Prin urmare, va asteptam pe toti, cu multa bucurie, la aceste manifestari, organizate, din suflet si cu mult suflet, caci prezenta dumneavoastra ne confera indiciul si ne da raspunsul ca ceea ce organizam este bine venit sau nu...

Doamne ajuta! Cu aleasa pretuire, in numele Comitetului Organizatoric, Stelian Gombos.