Invitatie - la unul din hramurile bisericii noastre, inchinat pomenirii si praznuirii Sf. Cuv. Antonie cel Mare

Adaugat : 09 Ianuarie 2017

Invitatie - la unul din hramurile bisericii noastre, inchinat pomenirii si praznuirii Sf. Cuv. Antonie cel Mare - 16 - 17.01.2017

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, are deosebita placere de a va invita la unul din hramurile bisericii noastre inchinat pomenirii si praznuirii Sf. Cuv. Antonie cel Mare, pe care-l cinstim, in mod deosebit, in fiecare an la data de 17 ianuarie, dupa cum urmeaza:

Luni - 16.01.2017, orele 17,00, se va oficia Sfanta Slujba de Priveghere, a Vecerniei si a Litiei, savarsite in cinstea Praznuirii Sf. Cuv. Antonie cel Mare - Unul dintre Patronii Spirituali ai Bisericii noastre.- Marti - 17.01.2017, orele 09,00, va fi savarsita Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie, cu prilejul binecuvantat al hramului parohiei noastre, protos si invitat special fiind, si de aceasta data, P.Cuv. Parinte Arhim. Nicodim Dimulescu - Staretul Emerit al Sfintei Manastiri Crasna din judetul Prahova. 

Asadar, va asteptam, cu multa dragoste si (cu) multa bucurie duhovniceasca, la toate aceste evenimente si manifestari spiritual - duhovnicesti, organizate de catre si in cadrul comunitatii noastre parohiale si in acest nou an - 2017!...

Acest mesaj poate fi transmis mai departe, spre a fi informate si pentru a participa si alte persoane interesate...Dumnezeu sa ne ajute, in continuare, tuturor, in tot lucrul cel bun! Amin!...

Intru Multi, Fericiti si Binecuvantati Ani, tuturor!...

Cu aleasa pretuire si deosebita consideratie, in numele Comitetului Parohial Organizatoric,

Stelian Gombos.