Invitatie la o noua seara duhovniceasca

Adaugat : 19 Mai 2015

Invitatie - la o noua seara duhovniceasca - luni - 25.05.2015, orele 19,00...

 

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, are deosebita placere de a va invita la o (noua) seara duhovniceasca...
Evenimentul va avea loc in ziua de luni - 18.05.2015, orele 19,00, la biserica mai sus mentionata...
Invitatul acestei manifestari spirituale şi dezbateri cu profund caracter duhovnicesc este Preacucernicul Parintele Profesor Gheorghe Istodor - Cadru didactic la Facultatea de Teologie Ortodoxa "Sf. Ap. Andrei" din cadrul Universitatii "Ovidius" din Constanta, care va angaja un dialog/dezbatere "Despre provocarea misiunii parohiale în contextul societatii contemporane"...

Dupa cum puteti observa, seria intalnirilor si momentelor duhovnicesti organizate de Parohia noastra continua, si in acest nou an, cu alti invitati si alte subiecte, mult folositoare noua, tuturor participantilor, care avem ocazia supunerii acestor teme spirituale, unei vii si eficiente dezbateri, prin realizarea si articularea unui dialog sincer, consistent si pertinent...
Prin urmare, va asteptam pe toti, cu multa bucurie, la aceste manifestari, organizate, din suflet si cu mult suflet, caci prezenta dumneavoastra ne confera indiciul si ne da raspunsul ca ceea ce organizam este bine venit, mult folositor sau nu...


Acest mesaj poate fi transmis mai departe, spre a fi informate si pentru a participa si alte persoane interesate...


P.S. Totodata, va invitam, cu multa bucurie, (si) la urmatorul moment/eveniment spiritual - duhovnicesc, care se va desfasura în ziua de  Luni - 08.06.2015, orele 19,00, cand va avea loc dialogul duhovnicesc cu tema: ""Despre misiunea, propovaduirea si pastoratia manastirilor ortodoxe in randul credinciosilor de azi", avandu-l ca invitat pe Preacuviosul Parintele Arhimandrit Antim David - Staretul Schitului Magureanu din Bucuresti...


Prin urmare, va asteptam, cu multa dragoste si (cu) multa bucurie duhovniceasca, la toate aceste evenimente si manifestari spiritual - duhovnicesti, organizate de catre si in cadrul comunitatii noastre parohiale!...


Doamne ajuta!

Cu aleasa pretuire, in numele Comitetului Organizatoric, Stelian Gombos.