Invitatie la hramul bisericii noastre

Adaugat : 12 Ianuarie 2015

Conducerea Parohiei "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, Str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, are deosebita bucurie duhovniceasca sa va invite la hramul bisericii noastre, inchinat praznuirii si pomenirii Sf. Cuv. Antonie cel Mare...

Sarbatoarea comunitatii noastre parohiale va incepe in ajunul zilei de pomenire, adica vineri - 16.01.2015, orele 17,00, cand va fi oficiata Slujba Vecerniei, a Litiei si a Acatistului Sf. Cuv. Antonie cel Mare...

Sambata dimineata, incepand cu orele 9,00, vor fi savarsite Sfintele Slujbe ale Utreniei si a Dumnezeiestii Liturghii, oficiata de catre un frumos sobor de preoti si diaconi...

Dupa Sfintele Slujbe va fi organizata o agapa crestina, precum si o actiune de impartire de pachete, atat pentru credinciosii nostri, cat si pentru cei saraci si nevoiasi...
Prin urmare, va asteptam pe toti, cu multa dragoste si cu deosebita bucurie spirituala, pentru a-l cinsti, pomeni si praznui, impreuna, pe Marele Sfant Parinte al Bisericii - Cuviosul Antonie cel Mare - Ocrotitorul bisericii noastre!...

Doamne ajuta!

În numele conducerii parohiei, Stelian Gombos.