Invitatie la doua actiuni si doua pelerinaje de suflet

Adaugat : 08 Decembrie 2014

In cadrul si la nivelul Parohiei noastre "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, organizam doua actiuni si doua pelerinaje de suflet, dupa cum urmeaza:

- Vineri - 12.12.2014, orele 17,00 vom pleca un grup de credinciosi (barbati) la Manastirea Frasinei, judetul Valcea, unde vom sta pana a doua zi - sambata - 13.12.2014, dupa Sfanta Liturghie...

- Duminica - 14.12.2014, orele 8,00 vom pleca (tot) un grup de credinciosi (barbati si femei) la Manastirea Tariceni, judetul Calarasi, unde vom participa la Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie, colindand dimpreuna cu obstea Manastirii...

La prima Manastire - Frasinei, vom duce pomelnicele noastre si ale dumneavoastra, daca doriti, pentru a fi pomeniti, cu totii,la (toate) Sfintele Slujbe...

La al doilea lacas monahal - Manastirea Tariceni, vom duce mai multe ajutoare, constand in diferite articole si obiecte de cult - liturgice, cum ar fi o cruce de binecuvantare cu postament, precum si o seama de alimente si produse neperisabile, spre exemplu: ulei, faina alba de grau, faina de gris, faina de malai (porumb), orez, zahar, paste fainoase si diferite conserve...

Toti cei care doriti sa participati/sa va implicati, fie in si la primul pelerinaj fie in si pentru al doilea pelerinaj, cu toti ce doriti sau puteti, fiind alaturi de noi, fie venind alaturi si impreuna cu noi, fie trimitand sau oferind/daruind cate ceva, va rugam sa ne comunicati/confirmati/precizati acest lucru, pana cel tarziu joi - 11.12.2014, orele 20,00...

Pentru alte informatii suplimentare sau diferite alte detalii, puteti apela la domnii epitropi - consilieri parohiali:

- Daniil Ivascu - 0722/235070
- Stelian Gombos - 0720/507777
- Gheorghe Bumbac - 0745/089347.


Acestea fiind zise, va multumim, tuturor pentru toate, dorindu-va sa aveti parte, in continuare, de mult spor si multe impliniri duhovnicesti!...
Doamne ajuta!

In numele Comitetului Organizatoric, Stelian Gombos.