Indemn spre implinirea faptei cele bune a milosteniei

Adaugat : 01 Octombrie 2014

In cadrul si la nivelul Parohiei "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, va adresam rugamintea sa contribuiti, cei care doriti si puteti, cu cat anume doriti si puteti, la strangerea sumei necesare achizitionarii a doua Sfinte Evanghelii - una pentru Biserica noastra iar cealalta pentru Manastirea "Sf. Treime" din localitatea Draganesti - Vlasca, judetul Teleorman, o manastire noua, care a luat fiinta in anul 1996 si in care se ostenesc sapte vietuitoare... Tot aceasta manastire ar mai avea mare nevoie de o cruce de binecuvantare si o cadelnita, toate acestea pentru oficierea Sfintelor Slujbe...

Suma totala necesara ar fi de 2500 lei, pentru achizitionarea tuturor acestor patru obiecte...

Mai precizez faptul ca in urma cu o luna, domnul Daniel Ivascu - Epitropul Bisericii noastre a realizat intreaga retea de sonorizare a incintei acestei sfinte manastiri, in mod desinteresat si voluntar, benevol...

Cei care doresc si pot sa contribuie la achizitionarea acestor obiecte sacre, de cult, sunt invitati sa se adreseze celor doi Epitropi ai Bisericii noastre - Daniel Ivascu sau Stelian Gombos, sau oricarui angajat al Parohiei noastre, precizand donatia facuta si lasand (si) un pomelnic, pentru pomenirea celor dragi la ctitori, donatori si binefacatori...

Tinand seama de faptul ca maine - 02 octombrie - cand are loc, anual, pomenirea Sfintilor Ciprian si Iustina - ei constuind unul din hramurile acestei sfinte manastiri, intentionam ca în cel mult o saptamana, sa cumparam aceste obiecte sfinte si sa le ducem, spre a fi daruite, manastirii...

Acestea fiind zise, va multumim pentru toata dragostea, amabilitatea si disponibilitatea dumneavoastra, rugandu-ne lui Dumnezeu ca El sa va rasplateasca toata fapta cea buna, facuta in numele Lui!...


Doamne ajuta!


Cu aleasa pretuire si deosebita consideratie, Stelian Gombos.