Dezbatere cu domnul Colonel Razvan Brebeanu

Adaugat : 03 Iulie 2015

Invitatie - dezbatere si intalnire duhovniceasca, in cadrul si la nivelul parohiei noastre - luni - 06.07.2015, orele 19,00...


Luni - 06.07.2015, orele 19,00, va invitam la intalnirea - dezbatere, organizata de catre si la nivelul parohiei noastre, in cadrul careia va fi invitat sa vorbeasca domnul Colonel Razvan Brebeanu de la Inspectoratul General pentru Imigrari (IGI) cu privire la (sau despre) fenomenul inmultirii si consolidarii comunitatii (sau comunitatilor) islamice si musulmane din si in Romania, precum si despre construirea unei mari moschei in Bucuresti!...

Am fi tare bucurosi daca la aceasta intalnire/seara catehetica ar participa cat mai multi tineri, interesati/preocupati de asemenea discutii/dialoguri si dezbateri, zicem noi, foarte constructive si mult folositoare!...

Va asteptam cu mult drag si aleasa bucurie!...

Doamne ajuta!

In numele Comitetului Parohial Organizatoric, Stelian Gombos.