Despre marea familie a Bisericii şi marea familie a neamului în faţa provocărilor contemporane - realităţi, soluţii şi perspective

Adaugat : 21 Noiembrie 2016

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucureştean Titan, str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucureşti, are deosebita plăcere de a va invita la o altă (nouă) seară duhovnicească, în toamna acestui acest an - 2016, care va avea loc în cadrul bisericii noastre...

Evenimentul va avea loc în ziua de luni - 28.11.2016, orele 18,00, când va avea loc ultima întâlnire spiritual - apologetică şi educativ - duhovnicească din acest an, cu tema: "Despre marea familie a Bisericii şi marea familie a neamului în faţa provocărilor contemporane - realităţi, soluţii şi perspective", avându-l, ca invitat special, pe Părintele Prof. Dr. Mihail Milea - Preşedintele Fundaţiei "Sfântul Sava" din Buzău, Profesor la Seminarul Teologic Liceal "Chesarie Episcopul" şi Preot - Slujitor la Catedrala "Sfântul Sava" din municipiul Buzău.

După cum puteţi observa, seria întâlnirilor şi momentelor duhovniceşti organizate de Parohia noastră continuă, şi în toamna acestui an - 2016, cu alţi invitaţi şi alte subiecte, mult folositoare nouă, tuturor participanţilor, care avem ocazia supunerii acestor teme spirituale, unei vii şi eficiente dezbateri, prin realizarea şi articularea unui dialog sincer, consistent şi pertinent...

Aşadar, vă aşteptăm pe toţi, cu multă bucurie, la aceste manifestări, organizate, din suflet şi cu mult suflet, căci prezenţa dumneavoastră ne conferă indiciul şi ne dă răspunsul că ceea ce organizăm este binevenit, mult folositor sau nu...

Acest mesaj poate fi transmis mai departe, spre a fi informate şi pentru a participa şi alte persoane interesate...

Acestea fiind zise, mă rog lui Dumnezeu să ne ajute, în continuare, tuturor, în tot lucrul cel bun! Amin!...