Cuvant duhovnicesc despre iubirea de Dumnezeu si dragostea de patrie - cele două aripi ale sufletului romanesc

Adaugat : 27 Noiembrie 2015

Invitatie - la o alta (noua) seara duhovniceasca - luni - 07.12.2015, orele 18,00...

Parohia "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, are deosebita placere de a va invita la unul din hramurile bisericii noastre inchinat pomenirii si praznuirii Sf. Ier. Nicolae - Arhiepiscopul Mirelor Lichiei, pe care-l cinstim, in mod deosebit, in fiecare an la data de 06 decembrie, precum si la o alta (noua) seara duhovniceasca...

- Prin urmare, în ziua de luni - 07.12.2015 orele 18,00, va avea loc ultima seara/dezbatere si activitate/actiune duhovniceasca din acest an, in cadrul careia va fi invitat special Parintele Prof. Dr. Mihail Milea - Presedintele Fundatiei "Sf. Sava din Buzau", care ne va adresa "Cuvant duhovnicesc despre iubirea de Dumnezeu si dragostea de patrie - cele două aripi ale sufletului romanesc"..

.- Sambata - 05.12.2015, orele 17,00, in cadrul Sfintei Slujbe de Priveghere, a Vecerniei si a Litiei, oficiate in cinstea Praznuirii "Sf. Ier. Nicolae - Arhiepiscopul Mirelor Lichiei" - Patron Spiritual al Bisericii noastre, va avea loc un frumos si bogat concert de colinde, sustinut de catre grupul de tineri, imbracati in port popular autentic romanesc - membri ai Asociatiei "Traditia Romaneasca" - fiind condusi si indrumati de catre Parintele Vladimir Alexa.

- Duminica - 06.12.2015, orele 09,00, va fi savarsita Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie, cu prilejul binecuvantat al hramului parohiei noastre, iar de la orele 11,00 va avea loc un alt frumos si generos concert de colinde, sustinut de catre mai multe grupuri de elevi de la Scolile Gimnaziale nr. 82 si 149 din cartierul nostru - Titan, al sectorului 3 al capitalei. 

Asadar, va asteptam, cu multa dragoste si (cu) multa bucurie duhovniceasca, la toate aceste evenimente si manifestari spiritual - duhovnicesti, organizate de catre si in cadrul comunitatii noastre parohiale!...

Acest mesaj poate fi transmis mai departe, spre a fi informate si pentru a participa si alte persoane interesate...

Dumnezeu sa ne ajute, in continuare, tuturor, in tot lucrul cel bun! Amin!...

Cu aleasa pretuire, in numele Comitetului Parohial Organizatoric, Stelian Gombos