Cerc de pictura: Iisus Hristos Cel Inviat - Chipul si Icoana sufletelor noastre

Adaugat : 26 Aprilie 2017

Anunt - Invitatie, de suflet si pentru suflet...

Hristos a Inviat!

Din seria: "Anul omagial al sfintelor icoane, al iconarilor si pictorilor bisericesti"

Parohia noastra invita toti copiii si tinerii bisericii noastre, prescolari si scolari, elevi, liceeni si adolescenti, la un atelier/cerc de pictura, intitulat sugestiv "Iisus Hristos Cel Inviat - Chipul si Icoana sufletelor noastre", in cadrul caruia copiii, elevii si tinerii parohiei noastre vor avea posibilitatea sa picteze sau chiar sa invete sa picteze, asistati si indrumati fiind de catre un pictor consacrat, profesionist si cadru didactic de specialitate!...

Prin urmare, biserica noastra asteapta si pofteste (pe) toti copiii, elevii si tinerii nostri, doritori si talentati, sa deseneze ori sa picteze, pe hartie, lemn, ceramica sau sticla, aducandu-si cu ei pensule, culori si alte materiale necesare, totodata, veselie si buna dispozitie!...

La sfarsitul acestei manifestari cultural - spirituale, care se va desfasura in curtea bisericii noastre, toti copiii, tinerii si elevii participanti vor fi incurajati, aplaudati, felicitati si rasplatiti iar lucrarile lor vor fi vernisate, expuse, mediatizate sau chiar valorificate!...

Pentru mai multe informatii, relatii suplimentare sau detalii, pot fi contactati, atat Parintele nostru Paroh Nicolae Gavrila cat si cei doi Parinti Coslujitori sau Domnul Dragos Tuinea - responsabilul parohial cu cateheza copiilor sau elevilor!...

Prin urmare, va steptam, pe cat mai multi, impreuna cu copiii si nepotii dumneavoastra, cu aleasa bucurie si multa pretuire!...

Va rugam frumos sa transmiteti mai departe acest mesaj, de suflet si pentru suflet!...

Dumnezeu sa ne ajute tuturor, in continuare, in tot lucrul cel bun! Amin!

Cu aleasa pretuire si deosebita consideratie, in numele Comitetului Parohial Organizatoric, Stelian Gombos.