Campanie umanitara - Un martisor din suflet, oferit unui suflet

Adaugat : 16 Februarie 2016

Campanie umanitara - Fundatia pentru copii "Sfantul Sava - Savaliada"- Buzau - Editia a treia, cu titlul: "Un martisor din suflet, oferit unui suflet"...

În cadrul si la nivelul Parohiei noastre - "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, initiem si organizam, si in acest an - 2016, o campanie umanitara, dedicata, de aceasta data, Asezmantului Social si Caritativ - Filantropic din localitatea Bisoca, judetul Buzau, din cadrul Fundatiei pentru copii "Sfantul Sava - Savaliada" din municipiul Buzau, judetul Buzau, conduse de catre Parintele Profesor Dr. Mihail Milea...

Campania noastra umanitara a ajuns, acum, cu ajutorul lui Dumnezeu, si cu binecuvantarea Parintelui nostru Paroh Daniel Goga, si cu aportul/sprijinul Parintelui Coslujitor Marius Stefan Suiugan, la editia a treia, purtand titlul/numele, generic, "Un martisor din suflet, oferit unui suflet", si ea se va concretiza/materializa/finaliza, si de aceasta data, în transportarea ajutoarelor adunate/colectate, in ziua de sambata - 05.03.2016, orele 09,00, de la biserica noastra direct la asezamantul in cauza, situat in localitatea Bisoca, judetul Buzau, la aproximativ 170 km distanta de Bucuresti...

Pana atunci, va invitam pe toti, cu multa dragoste si aleasa daruire, sa participati, sa contribuiti si sa va implicati efectiv, la strangerea si organizarea acestei campanii umanitare, dedicata copiilor adapostiti în Tabara din localitatea Bisoca, judetul Buzau...

Aceasta campanie si colecta propriu-zisa va consta in strangerea/adunarea alimentelor neperisabile, constand in: faina alba de grau, faina - gris, faina de malai/porumb, zahar, sare, orez, paste fainoase, ulei, otet, conserve de post, lapte praf pentru diferite varste, obiecte de igiena personala, cum ar fi: paste si periute de dinti precum si pampers-uri pentru diferite varste si multe altele de acest fel...

De asemenea, pot fi colectate/achizitionate carti (inclusiv de la pangarul bisericii), care sa fie duse si daruite acolo, caci majoritatea copiilor sunt scolari...

Toate aceste produse si articole vor fi adunate/stranse/donate, la biserica noastra, in saptamana premergatoare plecarii noastre la Bisoca, adica in perioada 29.02.2016 - 04.03.2016, intre orele 08 - 20...

Totodata, suntem dispusi si deschisi la organizarea, in parteneriat, a acestei actiuni/campanii umanitare (inclusiv prin colaborarea/cooperarea dintre doua sau mai multe parohii de aici, din Bucuresti), in vederea realizarii si (de)savarsirii unei actiuni frumoase, rodnice si binecuvantate, spre Slava lui Dumnezeu si folosul, real, al vietuitorilor asezamantului social - educativ si cultural - spiritual de la Bisoca, din judetul Buzau...

Prin urmare, va asteptam cu idei, sugestii si propuneri in acest sens!...

De asemenea, am fi tare bucurosi daca atunci - sambata dimineata - 05.03.2016, am merge cat mai multi acolo, cu cat mai multe masini (chiar va rugam sa ne ajutati cei care puteti, cu mijloace de transport), pentru a putea duce/transporta in cele mai bune conditii, toate produsele si obiectele/lucrurile, care vor fi colectate pana vineri seara - 04.03.2016!...

Asadar, asteptam, cu multa preocupare duhovniceasca, implinirea acestui proiect/demers de suflet, care dorim sa fie unul bine organizat si realizat, producandu-ne, astfel, multa pace si bucurie, in casele, familile si sufletele noastre!...

Pentru alte/eventuale relatii/detalii sau informatii suplimentare, ne puteti contacta la urmatoarele numere de telefon:

- 0744/643033 - Pr. Paroh Daniel Goga; 0758/062420 - Pr. Coslujitor Marius Stefan Suiugan sau 0745/265661 - Stelian Gombos.

Dumnezeu sa ne ajute, in continuare, tuturor, in tot lucrul cel bun! Amin!...

Cu aleasa pretuire si deosebita consideratie, in numele Comitetului Organizatoric, Stelian Gombos.