Campanie Umanitara: Un ghiozdan din suflet oferit unui suflet

Adaugat : 29 August 2016

O noua Campanie Umanitara - Parohia „Intrarea în Biserică a Maicii Domnului”- Trăistari din localitatea Ocnele Mari, Arhiepiscopia Ramnicului, Protopopiatul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea - Editia a patra, cu noul titlul: "Un ghiozdan din suflet oferit unui suflet"...


În cadrul si la nivelul Parohiei noastre - "Sf. Cuv. Antonie cel Mare" din cartierul bucurestean Titan, str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, initiem si organizam, si de aceasta data, pentru prima data in toamna acestui an - 2016, o campanie umanitara, oarecum si noua si, deci, putin diferita, dedicata, de aceasta data, Asezamantului Social si Caritativ - Filantropic din localitatea Ocnele Mari, judetul Valcea, din cadrul Parohiei "Intrarea Maicii Domnului in Biserica" - Traistari si a Fundatiei Umanitare "Inima pentru inima" din localitatea Ocnele Mari, judetul Valcea, conduse si pastorite, cu atata dragoste, jertfelnicie si abnegatie, de peste cincisprezece ani, de catre Parintele Paroh Petre Veteleanu...

Cu alte cuvinte, campania noastra umanitara a ajuns, acum, cu ajutorul lui Dumnezeu, si cu binecuvantarea Parintelui nostru Paroh Daniel Goga, si cu aportul/sprijinul Parintelui Conslujitor Marius Stefan Suiugan, la editia a patra, purtand, insa acum, pentru prima data, titlul/numele, generic, "Un ghiozdan din suflet oferit unui suflet", si ea se va concretiza/materializa/finaliza, si cu aceasta ocazie, în transportarea ajutoarelor adunate/colectate de noi toti, in ziua de sambata - 17.09.2016, orele 09,00, de la biserica noastra direct la asezamantul in cauza, situat in localitatea Ocnele Mari, judetul Valcea, la aproximativ 180 km distanta de Bucuresti...

Pana atunci, va invitam pe toti, cu multa dragoste si aleasa daruire, sa participati, sa contribuiti si sa va implicati efectiv, la strangerea si organizarea acestei campanii umanitare, dedicata copiilor adapostiti în Asezamantul respectiv din localitatea Ocnele Mari, judetul Valcea...

Altfel spus, aceasta campanie si colecta propriu-zisa va consta in strangerea/adunarea diferitelor alimente neperisabile, constand in: faina alba de grau, faina - gris, faina de malai/porumb, zahar, sare, orez, paste fainoase, ulei, otet, conserve de post, lapte praf pentru diferite varste, obiecte de igiena personala, cum ar fi: paste si periute de dinti precum si pampers-uri pentru diferite varste si multe altele de acest fel...

De asemenea, pot fi colectate/achizitionate ghiozdane, carti, caiete, rechizite scolare si materiale didactice, acum, cu prilejul inceperii unui nou an scolar, alte carti (inclusiv de la pangarul bisericii noastre), care sa fie duse si daruite acolo, caci majoritatea copiilor sunt scolari, cu varste cuprinse intre 03 si 18 ani...

Toate aceste produse si articole vor fi adunate/stranse/donate, la biserica noastra, in saptamana premergatoare plecarii noastre la Ocnele Mari, adica in perioada 12.09.2016 - 16.09.2016, intre orele 08,00 - 20,00...

Totodata, suntem dispusi si deschisi la organizarea, in parteneriat, a acestei actiuni/campanii umanitare (inclusiv prin colaborarea/cooperarea dintre doua sau mai multe parohii de aici, din Bucuresti), in vederea realizarii si (de)savarsirii unei actiuni frumoase, rodnice si binecuvantate, spre Slava lui Dumnezeu si folosul, real, al vietuitorilor asezamantului social - educativ, duhovnicesc - filantropic si cultural - spiritual de la Ocnele Mari, din judetul Valcea...

Prin urmare, va asteptam cu idei, sugestii si propuneri in acest sens!...

De asemenea, am fi tare bucurosi daca atunci - in ziua de sambata dimineata - 17.09.2016, am merge cat mai multi acolo, cu cat mai multe masini (chiar va rugam sa ne ajutati cei care puteti, cu mijloace de transport), pentru a putea duce/transporta in cele mai bune conditii, toate produsele si obiectele/lucrurile, care vor fi colectate pana in ziua de vineri seara - 16.09.2016!...

Asadar, asteptam, cu multa preocupare duhovniceasca, implinirea acestui proiect/demers de suflet, care dorim sa fie unul bine organizat si realizat, producandu-ne, astfel, multa pace si bucurie, in casele, familile si sufletele noastre!...

Pentru alte/eventuale relatii/detalii sau informatii suplimentare, ne puteti contacta la urmatoarele numere de telefon:

- 0744/643033 - Pr. Paroh Daniel Goga; 0758/062420 - Pr. Coslujitor Marius Stefan Suiugan; 0745/265661 - Stelian Gombos sau 0744/621715 - Mariana Tamplaru.